Loading...
Curs de Specializare in Gimnastica Prenatala2020-10-16T05:13:36+00:00

Curs de Specializare in

Gimnastica Prenatala

Esti fizio/kinetoterapeut, asistenta medical sau instructor de fitness/aerobic/yoga?
Vrei sa te specializezi si pe Gimnastica Prenatala si Masaj Prenatal?
Hai la trainingul ProNataliTa!
Cu Ramona Rosu, fiziokinetoterapeut, educator prenatal Lamaze, Doula, formator.
Cursul este format din trei zile INTENSIVE in care vei invata despre transformarile organismului matern in timpul sarcinii si ce trebuie sa contina clasa de gimnastica astfel incat clientele tale sa nu mai sufere de clasicele dureri si sa duca sarcina pana la capat active si sanatoase!
Cursul se va desfasura ON LINE pe 20-22 noiembrie 2020, de la 10:00 la 18:00, cu pauza de masa de maxim o ora.
Costul intregului curs este de 2000 lei!
Solicita factura proforma la pronatalita@gmail.com
REDUCERE EARLY BIRD 1800 lei la plata inainte de 20 octombrie 2020!

Cursul este format din trei zile INTENSIVE in care vei invata despre:

  • transformarile organismului matern in timpul sarcinii;

  • ce trebuie sa contina clasa de gimnastica astfel incat clientele tale sa nu mai sufere de clasicele dureri si sa duca sarcina pana la capat active si sanatoase!

  • cum sa echilibrezi aliniamentul general si ligamentele uterine in special in sarcina;

  • cum sa ghidezi respiratia in tandem cu activitatea fizica prenatala benefica si in timpul travaliului;

  • cum sa facilitezi comunicarea cu bebelusul inca din sarcina;

  • exercitiile pentru perineu adaptate pentru sarcina;

  • exercitiile pentru prevenirea edemelor si a varicelor

Cursul este unul intensiv si se adreseaza specialistilor fizio/kinetoterapeuti si medici, instructorilor de fitness si yoga.
Vom discuta concret si aplicat pentru pacientele/clientele gravide, veti capata toate informatiile necesare si vei practica fiecare element specific prenatal.
Vei primii:
– O minge Energetics – InterSport
– Suport de curs
– Muzica folosita de mine in timpul masajului prenatal
– Diploma de participare ProNataliTa
– Toata increderea mea!
Cursul se va desfasura ON LINE prin www.zoom.us
Te astept cu drag!
Ramona Rosu
Fiziokinetoterapeut, Formator certificat AFPA
ramona@pronatalita.ro
pronatalita@gmail.com
#TrainerGimnasticaPrenatala #SpecializareGimnasticaGravide
#RamonaRosu
Inscrie-te ONLINE aici
Este necesara inscrierea in calendarul de programari: https://www.supersaas.com/schedule/pronatalita/inscrieri
Plata abonamentelor si a cursurilor se achita prin transfer inter/bancar in contul societatii  SC Souplesse & Sante Club SRL Sediu: Str Armenis nr 8, bl J5, sc H, apart. 107, Sector 3, Bucuresti CIF: 17603740 Nr.Reg.Com: J40/9058/2005 Cont: RO06INGB0000999909631836 Bancă: ING Bank, in baza facturii primite prin e-mail.

LISTA TRAINERILOR FORMATI IN GIMNASTICA PRENATALA  ProNataliTa

ROMANIA

GERMANIA

LISTA TRAINERILOR FORMATI IN GIMNASTICA PRENATALA  ProNataliTa
Nume Localitate Email
Ramona Cristina Dancuta Bacau ramonacristinavargau@gmail.com
Ciuclan Raluca Baia Mare raluca_girl2006@yahoo.com
Irina Hanescu Bucuresti irinahanescu@yahoo.com
Camelia Moga Bucuresti www.dans-prenatal.ro
Mara Popescu Bucuresti marapopescu1@yahoo.com
Andra Andrei Bucuresti ecaterinaandrei@yahoo.com
Pisculungeanu Alina Christiana Bucuresti alina.christiana@yahoo.com
Cristina Teasa Bucuresti fotopozitiv@yahoo.com
Raluca Voiculescu Buzau raluk_voiculescu@yahoo.com
Marilena Zaharia Galati marilenazaharia@gmail.com
Alexandra Proca – Dulgheru Galati alexandraproca87@gmail.com
Alina Tudor Iasi tudor_alina17@yahoo.ro
Patricia Pardos Ciocarlan Iasi patriciapardos05@gmail.com
Gina Silaghi Oradea ginutza01051986@gmail.com
Cristina Serban Reghin cristina.serban255@gmail.com
Halatiu Cristina Reghin halatiu.cristina@gmail.com
Alexandra Aldea Sancel – Alba alexaldea489@yahoo.com
Andreia Galan Suceava galan_andreia@yahoo.com
Alina Iacob Targu Mures iacob_alina18@yahoo.com
Amalia Murgan Goch, Germania amaliamurgan93@gmail.com
Adina Buzescu – Bucuresti Bucuresti adinabuzescu@yahoo.com
Iulia Andra Erhan Cluj-Napoca erhan.andra.iulia@gmail.com
Irina Iordache Constanta office@vitalitystudio.ro
Raluca Iordache Constanta office@vitalitystudio.ro
Cristina Teodorescu Constanta cristinapaulateodorescu@yahoo.com
Raluca Bratan Cluj-Napoca ralu_yry@yahoo.com
Alexandra Talos Maramures alexandrab.talos@gmail.com
Iagar Nicoleta Campia Turzii, Cluj nikitaiagar@gmail.com 

Articole Recente

Formular de contact

    Nume si prenume:*

    Email:*

    Numar telefon:*

    Mesaj: