Loading...
Curs de Specializare in Gimnastica Prenatala2020-07-15T14:47:29+00:00

Curs de Specializare in

Gimnastica Prenatala

Esti fizio/kinetoterapeut, asistenta medical sau instructor de fitness/aerobic/yoga?
Vrei sa te specializezi si pe Gimnastica Prenatala si Masaj Prenatal?

Hai la trainingul ProNataliTa!
Cu Ramona Rosu, fiziokinetoterapeut, educator prenatal Lamaze, Doula, formator.

Cursul este format din trei zile INTENSIVE in care vei invata despre transformarile organismului matern in timpul sarcinii si ce trebuie sa contina clasa de gimnastica astfel incat clientele tale sa nu mai sufere de clasicele dureri si sa duca sarcina pana la capat active si sanatoase!
Cursul se va desfasura pe 28, 29 si 30 august 2020, de la 09:00 la 18:00, cu pauza de masa de maxim o ora.

Costul intregului curs este de 2000 lei!
Costul pentru Cursul de Masaj Prenatal – 500 lei! – inclus BONUS in cursul de gimnastica preantala!!!
Solicita factura la pronatalita@gmail.com

Cursul este format din trei zile INTENSIVE in care vei invata despre:

  • transformarile organismului matern in timpul sarcinii;

  • ce trebuie sa contina clasa de gimnastica astfel incat clientele tale sa nu mai sufere de clasicele dureri si sa duca sarcina pana la capat active si sanatoase!

  • cum sa echilibrezi aliniamentul general si ligamentele uterine in special in sarcina;

  • cum sa ghidezi respiratia in tandem cu activitatea fizica prenatala benefica si in timpul travaliului;

  • cum sa facilitezi comunicarea cu bebelusul inca din sarcina;

  • exercitiile pentru perineu adaptate pentru sarcina;

  • exercitiile pentru prevenirea edemelor si a varicelor

In a treia zi decurs, am inclus cursul de specializare in masaj prenatal care iti va dezvalui:

  • In ce postura poti executa masajul prenatal cu cel mai mare efect terapeutic;

  • Ce sa NU masezi si ce manevre din masaj sa NU folosesti la gravidute;

  • Cum sa executi masajul talpii pentru prevenirea aparitiei platfusului;

  • Cum sa executi masajul membrelor inferioare astfel incat sa favorizezi circulatia de intoarcere si sa tratezi spasmele musculare + manevre de kinetoterapie pasiva + tehnici de fascia release

  • Cum sa favorizezi deschiderea articulatiilor sacro-iliace

  • Cum sa masezi musculatura spatelui specific pentru gravide

  • Cum sa masezi bratul,antebratul si mana pentru prevenirea sindromului compresiv de tunel carpian

  • Cum sa comunici cu o femeie insarcinata!!!

  • Cum sa aplici un masaj prenatal sigur si sanatos!

Cursul este unul intensiv si se adreseaza specialistilor kinetoterapeuti si maseuri calificati.
Vom discuta concret si aplicat pentru pacientele/clientele gravide, veti capata toate informatiile necesare si vei practica fiecare element specific prenatal.
Vei primii:
– Suport de curs
– Muzica folosita de mine in timpul masajului prenatal
– Diploma de participare ProNataliTa
– Toata increderea mea!
Cursul se va desfasura la Brasov.

Te astept cu drag!
Ramona Rosu
Fiziokinetoterapeut, Formator certificat AFPA
ramona@pronatalita.ro
pronatalita@gmail.com
#TrainerGimnasticaPrenatala #SpecializareGimnasticaGravide
#RamonaRosu 

Inscrie-te ONLINE aici

LISTA TRAINERILOR FORMATI IN GIMNASTICA PRENATALA  ProNataliTa

ROMANIA

GERMANIA

LISTA TRAINERILOR FORMATI IN GIMNASTICA PRENATALA  ProNataliTa
Nume Localitate Email
Ramona Cristina Dancuta Bacau ramonacristinavargau@gmail.com
Ciuclan Raluca Baia Mare raluca_girl2006@yahoo.com
Irina Hanescu Bucuresti irinahanescu@yahoo.com
Camelia Moga Bucuresti www.dans-prenatal.ro
Mara Popescu Bucuresti marapopescu1@yahoo.com
Andra Andrei Bucuresti ecaterinaandrei@yahoo.com
Pisculungeanu Alina Christiana Bucuresti alina.christiana@yahoo.com
Cristina Teasa Bucuresti fotopozitiv@yahoo.com
Raluca Voiculescu Buzau raluk_voiculescu@yahoo.com
Marilena Zaharia Galati marilenazaharia@gmail.com
Alexandra Proca – Dulgheru Galati alexandraproca87@gmail.com
Alina Tudor Iasi tudor_alina17@yahoo.ro
Patricia Pardos Ciocarlan Iasi patriciapardos05@gmail.com
Gina Silaghi Oradea ginutza01051986@gmail.com
Cristina Serban Reghin cristina.serban255@gmail.com
Halatiu Cristina Reghin halatiu.cristina@gmail.com
Alexandra Aldea Sancel – Alba alexaldea489@yahoo.com
Andreia Galan Suceava galan_andreia@yahoo.com
Alina Iacob Targu Mures iacob_alina18@yahoo.com
Amalia Murgan Goch, Germania amaliamurgan93@gmail.com
Adina Buzescu – Bucuresti Bucuresti adinabuzescu@yahoo.com
Iulia Andra Erhan Cluj-Napoca erhan.andra.iulia@gmail.com
Irina Iordache Constanta office@vitalitystudio.ro
Raluca Iordache Constanta office@vitalitystudio.ro
Cristina Teodorescu Constanta cristinapaulateodorescu@yahoo.com
Raluca Bratan Cluj-Napoca ralu_yry@yahoo.com
Alexandra Talos Maramures alexandrab.talos@gmail.com
Iagar Nicoleta Campia Turzii, Cluj nikitaiagar@gmail.com 

Articole Recente

Formular de contact

Nume si prenume:*

Email:*

Numar telefon:*

Mesaj: